Infra Sauna

Infra Sauna

Infra Sauna

"Saunovanie" v infrasauně je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva ak intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

Postup pri prehrievaní v infrasaune

Čas predhriatia na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5 až 10 minút. Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky prehrievací teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

Technológia saunovania

Infrasauna - Nová technológia saunovania. Infrasauna je určená ako pre liečebné, tak aj potiace kôry. Je vhodná aj pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajúce vysokú teplotu v klasickej saune. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM sa v zahraničí nazýva "DOMÁCI LEKÁR", vedie k veľmi účinnej detoxikácii organizmu a liečbe nášho tela pri teplote do 60 ° C. Infrasauny sa stávajú bežnou súčasťou terapeutickej liečby ako v našom zdravotníctve tak aj v kúpeľnom prostredí.

Spôsob použitia infrasauny

 • 1 - 2x týždenne ako potiaca kúra v dĺžke 30-40 min pri teplote 50-60 ° C. Potivosť býva 2krát vyššia než u klasickej sauny. Potiacu kôru zakončíte vlažnou vodou v sprche, alebo vani. Odporúča sa kombinácia s vodnou masážou.
 • Denné použitie infrasauny: na prevenciu organizmu, príprave ku športovej činnosti, liečebnej kúre a pred klasickou masážou v dĺžke 5-15 min. ihneď po zapnutí infrasauny v ľahkom oblečení pri teplote do 60 ° C. Konkrétne liečbu konzultujte so svojím lekárom.
 • Terapeutické účinky infrasauny

  • Účinná relaxácia a regenerácia organizmu.
  • Znižuje svalové napätie.
  • Mierni bolesti.
  • Ihneď znižuje stuhnutosť končatín, kĺbov a chrbta.
  • Stimuluje krvný obeh.
  • Pôsobí pri liečbe chorobných zápalových procesov kože.
  • Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30 min. spáli až 600 cal.
  • Zvyšuje rozpínavosť tkaniva.
  • Súčasť prípravy športovcov pred aj po záťaži. (testované na OH v Atlante)
  • Stimuluje krvný obeh.

  Vykurovacie telesá v infrasaunách

  Keramické výhrevné teleso ma väčší a rýchlejší výhrevnosť. Infrasauna bude preto vyhraný počas niekoľkých málo minút. Používajú sa skôr v menších infrasaunách. Nevýhodou môže byť trochu vyššia energetická náročnosť.

  Karbónové ohrevné teleso zahrieva infrasaunu pomalšie, avšak ich vyžarovanie infračervených papsků je najrovnomernejšie. Majú tiež výrazne dlhšiu životnosť, až 12000 hodín a tak aj napriek trochu vyššie náklady sú výhodnou variantom.

  Svetelné keramické vykurovacie teleso označované ako Red Light vyvíja vysokú povrchovú teplotu a preto musí byť tiež chránené špeciálnou ochrannou mriežkou. Vyhriatie infrasauny je u tohto ohrievača najrýchlejší. Pretože vyžarujú tiež svetlo, umocňujú tým svoje blahodárne terapeutické účinky.

  V infrasaune výrazne schudnete

  Ak chcete schudnúť v rizikových partiách, vyskúšajte infrasaunu! Za 30 minút saunovania spálite až 600 kilokalórií a navyše odstránite celulitídu.

  Cenník

  Infra Sauna
  jednorázový vstup (pre členov MGYMu) 3.50€ / 40min
  jednorázový vstup 5.00€ / 40min